Mastodon
Jakie są godziny pracy Muzeum?

Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli (wtorek-piątek: 10:00-18:00, sobota: 10:00-20:00, niedziela: 10:00-18:00). Goście wpuszczani są o godzinach parzystych. Czas wizyty w tym momencie to 1 godzina 45 minut.

Uwaga: W okresach wakacyjnych, świątecznych, itp. – Muzeum może być czynne lub nie czynne w różne dni tygodnia (np. w wakacje jesteśmy czynni także w poniedziałek).

Gdzie się znajduje się Muzeum?

Znajdujemy się na placu Orląt Lwowskich 20A, w budynku Dworca Świebodzkiego. Dokładnie jest to jego prawe skrzydło, ostatnie drzwi w budynku dworca. Miejsce można poznać po bannerach w oknach. Na mapie: https://goo.gl/maps/ahnNCnrN2nH2

Jak dojechać do Muzeum z Dworca Głównego PKP

Można wybrać się na 30 minutowy spacer lub podjechać Tramwajem 15/31/32  z przystanku Dworzec Główny – Stawowa, 4 przystanki (8 minut) – wysiadamy na Dworcu Świebodzkim. Link do rozkładu.

Ile kosztuje bilet do Muzeum?

Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 33 zł, dla dziecka (do lat 18-stu) – 22 zł, dla studentów – 28 zł. Mamy także bilet rodziny dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci za 88 zł. Dzieci do lat czterech zwiedzają Muzeum bezpłatnie. Czas wizyty do 1 godziny 45 minut.

Co mogę robić w Muzeum?

W naszym Muzeum można zapoznać się z historią gier video i informatyki – poprzez oglądanie zabytków oraz granie na nich do woli! W tej chwili można u nas zobaczyć około 200 komputerów, konsol i akcesoriów z II połowy XX wieku oraz zagrać na bliku 30 stanowiskach (automaty aracde, komputery i konsole). Czas wizyty u nas to w tym momencie 1 godzina 45 minut.

Czy musimy mieć rezerwację?
W związku ze chęcią zapewnienia naszym gościom wygodnego korzystania ze Muzeum zwiedzanie odbywa się w turach. Tury rozpoczynają się o godzinach parzystych, a zwiedzanie trwa 1h45min. Ilość osób zwiedzających jest tak ograniczona, by wszyscy mieli możliwość wygodnego oglądania zabytków i zabawy na nich. W związku z tym zachęcamy do wcześniejszego zakupu biletów na stronie https://gikme.pl/bilety
 
Uwaga: Zakup biletów przy wejściu do Muzeum jest nadal możliwy, ale osoby posiadające rezerwację mają pierwszeństwo w wejściu do Muzeum. Ilość dostępnych miejsc jest podawana na żywo na naszej stronie WWW – prosimy zwracać na niego uwagę – gdyż zdarzają się dni bardziej obciążone – zarówno przez gości indywidualnych, jak i wycieczki.
 
Muzeum, a osoby niepełnosprawne

Z uwagi na umiejscowienie Muzeum w  starym, zabytkowym budownictwie (Dworzec Świebodzki), by dostać się do Muzeum należy pokonać kilka schodów na wysoki parter. Fakt ten jest niestety  niezależny od nas. W samym Muzeum można już poruszać się wózkiem, większość interaktywnych eksponatów jest możliwa do używania bez problemu – z wyjątkiem wysokich automatów arcade. Cześć zabytków w gablotach może być słabo widoczna dla osób ma wózku – również z powodu ich wysokości. Ubikacja w Muzeum jest przestronna, ale nie jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi (brak uchwytów).

Osobom czułym a szybko zmieniające się bodźce świetlne zwracamy uwagę na obecność nie tylko gier, które mogą zawierać takie efekty, ale również na wyposażenie Muzeum w klasyczne telewizory kineskopowe (CRT), która również migają przez sam fakt swojej budowy z częstotliwością 50-60 razy na sekundę.

Czy muszę zjawić się w Muzeum punktualnie o godzinie rezerwacji?
Przybycie punktualne – co do minuty nie jest wymagane. Bilety z rezerwacją godziny zakupione OnLine nie przepadają. Rezerwacja ważna jest, aż do zakończenia czasu zwiedzania, to jest do 45 minuty kolejnej godziny.
 
Należy jednak pamiętać, że jeśli pojawimy sie w Muzeum np. nie o 10:00, a o 10:50, to nadal zwiedzanie będziemy musieli zakończyć o 11:45. Także nie warto się spóźniać za bardzo.
Nie mam biletu, czy muszę przyjść punktualnie na parzystą godzinę?
Nie. Przybycie co do minuty na np. 10:00 nie jest wymagane.
 
Tylko wtedy musimy pamiętać o sprawdzeniu na stronie, czy na dany moment jest jeszcze wolne miejsce. Jeśli nawet o 10:00 było dużo miejsca, może okazać się, że o 10:45 już go nie będzie. Zdarzają się Jedak oczywiście sytuacje odwrotne i miejsce może zwolnić się wcześniej.
 
Należy jednak pamiętać, że nie ważne o której godzinie dotrze się do Muzeum – zwiedzanie kończy się wraz z wybiciem 45 minuty godziny nieparzystej.
Czy w okolicy Muzeum jest gdzie zaparkować?

W chwili obecnej pod oknami Muzeum umiejscowiony  jest miejski parking płatny. Koszt 2h parkowania – w sam raz na odwiedziny w Muzeum to w chwili obecnej 6,10 zł (w sobotę parkowanie jest darmowe)..  W innych częściach Dworca Świebodzkiego i na około niego znajdują się parkingi płatne Miejskie i Prywatne. W Niedzielę na Dworcu odbywa się słynne wrocławskie targowisko – wówczas polecamy zaparkować na znajdujących się 100 m dalej parkingach ziemnych na ulicy Robotniczej.

Czy do Muzeum można wejść z psem?

Można. Trzeba jednak mieć na uwadzę, że zarówno pies, jak i jego właściciele muszą się zachowywać odpowiednio, a właściciele jeszcze dodatkowo odpowiedzialnie.

Proszę także pamiętać, że być może ktoś z innych odwiedzających może mieć problem z czworonogiem (może się bać, być uczulonym, itp.). Wtedy rzecz jasna jego dobro będzie miało pierwszeństwo.

A to coś nie działa!

Włączone sprzęty – gry, konsole, automaty – w naszym Muzeum mają średnio (średnio!) 30 lat. Większość z nich zanim trafiły do nas była przez około lat 5-10 używana przez swoich pierwszych właścicieli, często bardzo intensywnie – np. automaty w salonach gier. Innymi słowy chcemy Wam uświadomić, że nie są to sprzęty nowe, wręcz bardzo stare i często już zużyte i psują się dość często. Z uwagi na ich wiek często nie ma również możliwości ich szybkiej naprawy, ze względu na brak części zamiennych. Zdobycie niektórych zabiera czasami nie dni, nie tygodnie, nawet nie miesiące, a lata. Także, jeśli kilka maszyn opatrzona jest karteczką “Popsułem się. Czekam na części” – to niestety już taki urok naszego Muzeum.

Kontrolery źle chodzą - trzeba je wymienić

Choć awarie padów, dżojstików i gałek (w maszynach arcade) się zdarzają i to nawet często – szybko wymieniamy/naprawiamy takie jednostki i jeśli na takowe natraficie – zgłoście to obsłudze. Jednak z naszego doświadczenia wiemy, że 90% zgłaszanych uszkodzeń – tak naprawdę uszkodzeniami nie jest. 

Dżojstiki/pady/gałki skonstruowane w latach 80-90, nawet te wyprodukowane współcześnie, czasami działają tak właśnie, jak działają… czasami bardzo topornie. Trzeba pamiętać, że ogromna większość z nich w przeciwieństwie do współczesnych rozwiązań wymaga użycia pewnej siły, dociśnięcia, czasami nawet sporego. Tak grało się te dwadzieścia lat temu i proszę o tym pamiętać po przesiadce z najnowszej konsoli! 🙂

Jak mogę skorzystać ze zniżki Nasz Wrocław?

Online: Używając kodu zniżkowego naszwrocław15 lub naszwrocław25 – w zależności od posiadanej karty. Kartę należy okazać przy wejściu do Muzeum. Karta musi być aktywna. Na jedną kartę można zakupić maksymalnie bilet dla 4 osób (rodzinny).

Przy kasie: Kupując bilet na miejscu – okazując kartę do sprawdzenia aktywności zniżki – przed zakupem.