Jakie są godziny pracy Muzeum?

Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli (wtorek-piątek: 10:00-18:00, sobota: 10:00-20:00, niedziela: 10:00-18:00). W związku z ograniczeniami wprowadzonymi z powodu pandemii Covid-19 goście wpuszczani są o godzinach parzystych. Czas wizyty w tym momencie to 1 godzina 45 minut.

Gdzie się znajduje się Muzeum?

Znajdujemy się na placu Orląt Lwowskich 20A, w budynku Dworca Świebodzkiego. Dokładnie jest to jego prawe skrzydło, ostatnie drzwi w budynku dworca. Miejsce można poznać po bannerach w oknach. Na mapie: https://goo.gl/maps/ahnNCnrN2nH2

Jak dojechać do Muzeum z Dworca Głównego PKP

Można wybrać się na 30 minutowy spacer lub podjechać Tramwajem 31 kierunek Pilczyce, 4 przystanki (8 minut) – wysiadamy na Dworcu Świebodzkim.

Ile kosztuje bilet do Muzeum?

Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 25 zł, dla dziecka (do lat 18-stu) – 20 zł, dla studentów – 23 zł. Mamy także bilet rodziny dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci za 60 zł. Dzieci do lat czterech zwiedzają Muzeum bezpłatnie.

W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią Covid-19 w tym momencie ograniczamy czas wizyty do 1 godziny 45 minut.

Co mogę robić w Muzeum?

W naszym Muzeum można zapoznać się z historią gier video i informatyki – poprzez oglądanie zabytków oraz granie na nich do woli! W tej chwili można u nas zobaczyć około 200 komputerów, konsol i akcesoriów z II połowy XX wieku oraz zagrać na bliku 30 stanowiskach (automaty aracde, komputery i konsole).

Czas wizyty u nas to w tym momencie 1 godzina 45 minut – z uwagi na ograniczenia związane z pandemią Covid-19.

Czy musimy mieć rezerwację?
W związku ze zmianą trybu działania Muzeum, tj. ograniczenia liczy gości, wpuszczania gości tylko o godzinach parzystych oraz ograniczenia długości wizyty do 1h45min zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji na stronie https://gikme.pl/bilety
 
Zakup biletów przy wejściu do Muzeum jest nadal możliwy, ale osoby posiadające rezerwację mają pierwszeństwo w wejściu do Muzeum.
 
Jakie są ograniczenia w działaniu Muzeum w czasie pandemii?

Jest ich kilka. Między innymi skrócenie czasu wizyty do 1h45min, wpuszczanie gości tylko o godzinach parzystych, konieczność używania maseczek i dezynfekowania dłoni. Pełny ich opis znajdziecie na naszej stronie.

Czy muszę zjawić się w Muzeum punktualnie o godzinie rezerwacji?
Przybycie punktualne – co do minuty nie jest wymagane. Bilety z rezerwacją godziny zakupione OnLine nie przepadają. Rezerwacja ważna jest, aż do zakończenia czasu zwiedzania, to jest do 45 minuty kolejnej godziny.
 
Należy jednak pamiętać, że jeśli pojawimy sie w Muzeum np. nie o 10:00, a o 10:50, to nadal zwiedzanie będziemy musieli zakończyć o 11:45. Także nie warto się spóźniać za bardzo.
Nie mam biletu, czy muszę przyjść punktualnie na parzystą godzinę?
Nie. Przybycie co do minuty na np. 10:00 nie jest wymagane.
 
Tylko wtedy musimy pamiętać o sprawdzeniu na stronie, czy na dany moment jest jeszcze wolne miejsce. Jeśli nawet o 10:00 było dużo miejsca, może okazać się, że o 10:45 już go nie będzie. Zdarzają się Jedak oczywiście sytuacje odwrotne i miejsce może zwolnić się wcześniej.
 
Należy jednak pamiętać, że nie ważne o której godzinie dotrze się do Muzeum – zwiedzanie kończy się wraz z wybiciem 45 minuty godziny nieparzystej.
Czy w okolicy Muzeum jest gdzie zaparkować?

Pod samymi oknami Muzeum znajduje się parking bezpłatny – jak to zwykle bywa w dużym mieście – zazwyczaj trudno znaleźć na nim miejsce. W innych częściach Dworca Świebodzkiego i na około niego znajdują się parkingi płatne Miejskie i Prywatne. W Niedziele na Dworcu odbywa się słynne wrocławskie targowisko – wówczas polecamy zaparkować na znajdujących się 100 m dalej parkingach ziemnych na ulicy Robotniczej.

Czy do Muzeum można wejść z psem?

Można. Trzeba jednak mieć na uwadzę, że zarówno pies, jak i jego właściciele muszą się zachowywać odpowiednio, a właściciele jeszcze dodatkowo odpowiedzialnie.

Proszę także pamiętać, że być może ktoś z innych odwiedzających może mieć problem z czworonogiem (może się bać, być uczulonym, itp.). Wtedy rzecz jasna jego dobro będzie miało pierwszeństwo.