FAQ

Najczęściej Zadawane Pytania

 1. Jak udało się Wam zdobyć lokal na Muzeum od miasta?
  Lokal wynajęliśmy na wolnym rynku. Dzięki długim poszukiwaniom i przeglądaniu ofert i negocjacjom udało się nam znaleźć atrakcyjny cenowo lokal w dobrej lokalizacji. Cieszymy się, że znaleźliśmy się na wrocławskim Dworcu Świebodzkim.
 2. Czy żeby zwiedzić Muzeum trzeba będzie się wcześniej umówić?
  Muzeum będzie czynne, jak większość innych tego typu przybytków – tj. najprawdopodobniej od wtorku do niedzieli w wyznaczonych godzinach. W pierwszych miesiącach będziemy badać Wasze zachowania – czyli to, kiedy do nas przychodzicie i dostosujemy się odpowiednio.
 3. Czy macie jakąś Fundację lub Stowarzyszenie?
  Na potrzeby Muzeum stworzyliśmy Fundację, a do jej Rady zaprosiliśmy działaczy retro związanych z Wrocławiem i prowadzoną przez nas do tej pory działalnością. Chcemy, by nasza inicjatywa była jak najbardziej transparentna.
 4. Czy zakładacie prawdziwe Muzeum?
  Jak najbardziej. Muzeum jako jednostka organizacyjna zostało oficjalnie powołane przez naszą Fundację. Gdy zakończymy remont Muzeum zostanie dodatkowo zgłoszone do Ministerstwa Kultury i po skonsultowaniu i zatwierdzeniu jego regulaminu pojawi się na liście prowadzonej przez tą instytucję. Choć nie jest to wymagane – posiadamy Radę Programową Muzeum, do której również zaprosimy osoby związane z tematyką retroinformatyki i muzealnictwem.
 5. Czy wstęp do Muzeum będzie płatny?
  Tak. Bilety pojedyncze do Muzeum będą kosztować do 10 do 20 zł – w zależności od zniżek. Dostępne będą również bilety rodzinne, grupowe oraz z przewodnikiem. Planujemy też udostępnienie karnetów czasowych pozwalających częstsze bywanie w Muzeum (jako, że będzie to miejsce żywe i o zmiennej ekspozycji).
 6.  Czy będzie to tylko muzeum gdzie  będzie można pooglądać zabytki czy też da się na czymś pograć ?
  Chcemy połączyć ciekawą ekspozycję z duża dawką samodzielnej zabawy. Na wystawie będzie można obejrzeć interesujące, rzadkie i ważne dla historii maszyny oraz dowiedzieć się sporo o historii komputerów i gier. Z drugiej strony w Muzeum znajdziecie też wiele stanowisk, gdzie będzie można pograć na autentycznych zabytkowych komputerach i konsolach. Będzie nawet mini salon arcade z prawdziwymi automatami do których nie będzie trzeba wrzucać żetonów.
 7.  Czy planujecie coś więcej niż tylko wystawę?
  Jak najbardziej. Chcielibyśmy aby muzeum stało się tętniącym życiem miejscem chętnie odwiedzanym przez fanów retroinformatyki a także stałym punktem na kulturalnej mapie Wrocławia. Dzięki wydzielonej salce edukacyjno-konferencyjnej chcemy regularnie organizować wydarzenia jak np spotkania z ciekawymi ludźmi związanymi z branżą, prelekcje fanów czy koncerty ciekawych wykonawców nawiązujących do klimatów retro. Jeśli masz pomysł co może jeszcze dziać się w muzeum zapraszamy do kontaktu.
 8. Czy bilety będące nagrodami w zbiórce mają jakiś termin ważności?
  W nagrodach wejściówki będą rzecz jasna ważne bezterminowo, a czas w karnetach liczyć będzie się od pierwszego wejścia. Zdajemy sobie sprawę, że nie dla wszystkich Wrocław jest tak blisko, jak dla nas.