Mastodon

ZX Touch to przenośna wersja klasycznego komputera domowego Sir Clive’a Sinclaira, ZX Spectrum, wyposażona w 7-calowy ekran dotykowy. Urządzenie, stworzone przez firmę Elmar Electronic.
https://www.sintech-shop.de/en/zx-touch-game-console/a-11273
https://www.sintech-shop.cz/hardware/zx-touch-herni-konzole/

💰 WSPARCIE:
https://tipply.pl/u/retrogralnia
https://patronite.pl/RetroGralnia
https://www.youtube.com/retrogralniapl/join

🔴 ZASUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
https://www.youtube.com/retrogralniapl?sub_confirmation=1

🔴SERWER DISCORD RG
https://retrogralnia.pl/discord

„Chaos Engine”, kultowa gra z 1993 roku stworzona przez słynnych Bitmap Brothers, doczekała się swojej pierwszej wersji demonstracyjnej na Commodore 64, dzięki pracy Marvina Hardy’ego.
https://www.indieretronews.com/2024/03/upcoming-chaos-engine-for-c64-gets-its.html
https://csdb.dk/release/?id=240431

„Sam’s Journey”, pierwotnie wydany na Commodore 64 w 2017 roku przez Knights of Bytes, okazał się wielkim hitem, zdobywając tytuł gry roku według Indie Retro News. Gra ta zaskoczyła swoją epicką formą i możliwościami, jakie zaoferowała na zwykłym C64. Teraz, ta niesamowita gra jest dostępna również na konsolę NES.
https://www.indieretronews.com/2024/03/heads-up-nes-gamers-sams-journey-by.html
https://www.polyplay.xyz/search/?lang=eng&qs=sams+journey+nes

„Harharagon” to nowa gra na Commodore 64 wydana przez Psytronik Software, będąca częścią kolekcji PSYTRONIK COLLECTION. Gra jest dostępna do pobrania i zawiera wersje umożliwiające grę na emulatorze, na C64 Mini/Maxi lub na oryginalnym sprzęcie.
https://psytronik.itch.io/harharagon

Psytronik Software wraz z ICON64 z dumą prezentują nową grę na Commodore 64 – „Good Kniight”! Wciel się w postać Sir Darrana z Durham, zwanego Dobrym Rycerzem, i wyrusz w pełną niebezpieczeństw podróż, aby uratować piękną księżniczkę porwaną przez wielkiego zielonego smoka Embersa.
https://psytronik.itch.io/good-kniight

Mały update do informacji, którą już wam kiedyś podawałem – JOTD, znany z doskonałych konwersji gier arcade’owych takich jak Galaxian i Super Xevious 1200 na Amigę, wydał konwersję klasycznej gry z lat 80. – „Donkey Kong.
https://jotd666.itch.io/donkey-kong-500

Atari wraca do produkcji Automatów Arcade? Właśnie nawiązało współpracę z Alan-1, firmą zajmującą się produkcją automatów do gier, aby wprowadzić na rynek nowe automaty do gier z serii Atari Recharged. Automaty te będą przeznaczone do centrów rozrywki rodzinnej i salonów gier.
https://www.timeextension.com/news/2024/03/after-25-years-away-atari-is-returning-to-arcades-with-its-recharged-series

„The Great Giana Sisters”, klasyczna gra platformowa znana użytkownikom Amigi i C64 doczekała się wydania na Commodore Plus/4. Gra, która w przeszłości była przedmiotem kontrowersji prawnych z Nintendo, przez lata cieszyła się różnymi edycjami, w tym specjalną edycją od Reimagine Games, zestawem do tworzenia poziomów oraz wersją jubileuszową na 30-lecie od The-Seven-A-Three. Teraz TCFS, Csabo i Unreal wypuścili „The Great Giana Sisters” na Commodore Plus/4.
https://www.indieretronews.com/2024/03/the-great-giana-sisters-arrives-on.html

✅ FACEBOOK:
http://www.FB.com/RetroGralnia

✅ STRONA:
https://retrogralnia.pl

✅ MUZEUM GRY I KOMPUTERY MINIONEJ ERY:

Muzeum Gry i Komputery

#RetroWieści #RetroGaming #TheGameIsNotOver