Mastodon

W połowie grudnia Blaze wydało nowy spory update firmware’u dla konsol Evercade, który wprowadzał oczekiwaną funkcję funkcja Turbo Fire, możliwość zapisywania najlepszych wyników bez save statów, poprawki emulacji i w ogóle cuda. Niestety okazało się, że po zaktualizowaniu konsoli szereg osób zaczęło zgłaszać, że konsole takie psują im wkładane do nich kartridże, które po prostu przestają być wykrywane. Update został szybko wycofany ze strony, a Evercade zapowiedziało, że wymieni zepsute przez niego nośniki na nowe

💰 WSPARCIE:
https://tipply.pl/u/retrogralnia
https://patronite.pl/RetroGralnia
https://www.youtube.com/retrogralniapl/join

Zaktualizowany został również system dla konsoli Retro Games TheA500 Mini. Nowa wersja nosi numer 1.2.1, a główną zmianą w niej jest dodanie nowej gry – shootera – Time Bandit.

https://retrogames.biz/support/thea500-mini/manuals/update-1-2-1/

Pojawiło się nowe oprogramowanie dla komoodorkowych kartridża Ultimate 1541 II + oraz komputera Ultimate 64. Największą zmianą jest integracja z sieciową wyszukiwarką gier i dem Assembly 64, która umożliwia mega wygodne ściąganie ich z sieci.

https://ultimate64.com/Firmware

Kolejny news jest ciut starszy, ale jakoś go wcześniej przegapiłem. Pamiętacie może projekt eXoDOS? Ten terabajtowy projekt – mega archiwum gier dosowych zawierające ponad 7500 gier? Niedawno wyszła szósta wersja.

https://www.retro-exo.com/exodos.html

Uwielbiany przez graczy niezależny platformer Spelunky otrzymuje nową, obiecującą wersję stworzoną przez fanów na Commodore 64, a wygląda na to, że nie będziemy musieli długo na nią czekać.

https://www.timeextension.com/news/2023/12/spelunky-is-getting-a-new-fanmade-port-for-the-c64

🔴 ZASUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
https://www.youtube.com/retrogralniapl?sub_confirmation=1

🔴SERWER DISCORD RG
https://retrogralnia.pl/discord

✅ FACEBOOK:
http://www.FB.com/RetroGralnia

✅ STRONA:
https://retrogralnia.pl

✅ MUZEUM GRY I KOMPUTERY MINIONEJ ERY:

Muzeum Gry i Komputery

🎵 Muzyka w tle:
https://youtube.com/c/momentvm

#Nowości #RetroGaming #TheGameIsNotOver