Mastodon

Atari z jednej strony planuje wydanie wielu nowych gier, a z drugiej przyłącza się do Nintendo i zamyka dostępność tych samych gier na innych platformach? Nowości retro gamingowe z ostatnich dwóch tygodni!

💰 WSPARCIE:
https://tipply.pl/u/retrogralnia
https://patronite.pl/RetroGralnia
https://www.youtube.com/retrogralniapl/join

Metroid – to znana z NESA gra platformowa stworzona przez Intelligent Systems i wydana przez Nintendo w 1986. Była to pierwsza gra z serii, która jak się okazało po latach – była jednym z zalążków nowego podgatunku gier Metroidvani.

https://www.patreon.com/infidelity_nes/about
https://archive.org/details/@infidelity

Nadchodzi nowe Raspberry Pi – wersja piątka. Po ostatnich kilku latach kompletnej niedostępności mikrokomputerów z tej serii i ich absurdalnych cenach – powoli wychodzimy z zapaści i można już nawet kupić poszukiwane tak przez retro fanów Pi Zero 2 bez łaski, choć nie można powiedzieć, że jest ono teraz tanim komputerkiem.

https://www.timeextension.com/news/2023/09/the-raspberry-pi-5-is-launching-next-month

Fani bijatyk Capcomu i SNK będą wniebowzięci… jeśli są również fanami komputera commodore 64. To właśnie na tą maszynę pojawiła się oczywiście nieoficjalna gra – SNK vs CAPCOM. Jest oczywiście bijatyka będąca crossoverem z postaciami z gier obu producentów

Jeśli jesteście fanami klasycznych gier opartych o świat Gwiezdnych Wojen, to pewnie ucieszy Was pojawienie się na COmmodore 16/116 gry opartej na znanY jeszcze z ATARI 2600 tytuł Imperium Kontratakuje, ten w którym na mroźnej planecie walczymy z maszynami kroczącymi imperium.

https://megastyle.itch.io/esb-by-megastyle
https://plus4world.powweb.com/software/The_Empire_Strikes_Back

Atari chyba naprawdę serio zaczęło traktować rynek kartridżu dla swojej nowej konsoli Atari 2600+ oraz ich starych oryginałów, bo zapowiada wydanie niewydanej za dawnych lat i zagubionej do naszych czasów gierki Save Mary.

Save Mary – Limited Edition

Atari jakiś czas temu wykupiło licencję na jeden z kultowych tytułów z konsol i komputerów – 8-bitowych Berzerk. Z tej okazji już wcześniej ogłosiło reedycję oryginalnej gry na kartridżu dla Atar 2600 i 2600+ rozszerzonej o nowe animacje, dźwięki i możliwości gameplayowe zbliżające rozgrywkę do tej z komputerów

https://www.timeextension.com/news/2023/10/atari-announces-berzerk-recharged-a-new-game-based-on-the-1980-arcade-classic

🔴 ZASUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
https://www.youtube.com/retrogralniapl?sub_confirmation=1

🔴SERWER DISCORD RG
https://retrogralnia.pl/discord

✅ FACEBOOK:
http://www.FB.com/RetroGralnia

✅ STRONA:
https://retrogralnia.pl

✅ MUZEUM GRY I KOMPUTERY MINIONEJ ERY:

Muzeum Gry i Komputery

🎵 Muzyka w tle:
https://youtube.com/c/momentvm

#RetroSprzęt #RetroGaming #TheGameIsNotOver