Jak nie wydawać 400 zł za konsole Famicom lub NES lub 760 zł za coś co zwie się Pegasus. Darmowa alternatywa do każdego domu, by znowu móc zagrać w Złotą Piątkę – emulator FCEUX.
Darmowy prototyp PCB i szybki czas realizacji: https://www.pcbway.com

💰 WSPARCIE:
https://tipply.pl/u/retrogralnia
https://patronite.pl/RetroGralnia
https://www.youtube.com/retrogralniapl/join

Emulator:
https://fceux.com/

Archiwum sprezerwowanych produkcji na konsole:
https://archive.org/details/NESFDSTosec

Wybrane Filmy:

Historia Famicoma i NESa:

Historia Pegasusa

NTSC, PAL, Pegasus – różnice działania:

Pegasus działa wolniej!

Co siedzi w Pegasusie?

Jest taka konsola, taka polska konsola, na której wychowało się całe pokolenie graczy. Pokolenie, które na kartridże mówiło dyskietki, po gry chodziło na zwykłe miejskie targi, gdzie leżały zresztą pomiędzy pomidorami, a kapustą, i które gdy teraz chce kupić sobie swoją ukochaną konsole z dzieciństwa, gdzie była ona to wtedy sporo tańszą od np. komputera C64, ale technicznie porównywalną, jeśli nawet do grania nie lepszą, alternatywą – teraz chcąc ją odkupić, odbija się od cen które można delikatnie nazwać absurdalnymi. I co ma wówczas robić? Jak żyć?

Dzisiaj porozmawiamy sobie o tym, jak na pececie emulować konsole zwaną po prostu PEGASUS!

Czymże jednak jest jest ten PEGASUS? Co prawda o jego historii nakręciłem kiedyś film, ale dla tych, którzy nie mają teraz czasu by go obejrzeć – choć powinni – wersja skrótowa. W 1983 roku pojawiła się w Japonii next genowa jak na tamte czasy konsola Nintendo Family Computer, w skrócie Famicom. Pojawiła się i w ciągu roku zdetronizowała całą swoją konkurencję.

Jednak z uwagi na spore perturbację na zachodnich rynkach gier wideo i nieporozumień z zachodnim partnerem – Atari – trafiła na nie dopiero w roku 1985 i to jeszcze z dość mocno zmienionym designem – jako Nintendo Entertainment System – czyli NES. Historię tych wypadków również opowiedziałem w osobnym filmie.

Sukces konsoli spowodował, że dość szybko pojawiły się jej klony – produkowane na Tajwanie, a później w Chinach. Na początku lat 90-siątych ich produkcja po prostu kwitła. Pegasus jest właśnie takim klonem – a właściwie polską marką pod jaką sprowadzane były do nas takie klony.

Chwilę myślałem, jaki emulator Wam polecić do grania na Pegasusie – ale w końcu mój wybór padł na FCEUX – projekt cały czas rozwijany, dostępny na Windowsa, Linuxa i Mac OSa, a dodatkowo pozwalający na emulacje – zarówno Famicoma, Nesa, jak i Pegasusa. Także bardzo szeroka oferta.

🔴 ZASUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
https://www.youtube.com/retrogralniapl?sub_confirmation=1

🔴SERWER DISCORD RG
https://retrogralnia.pl/discord

✅ FACEBOOK:
http://www.FB.com/RetroGralnia

✅ STRONA:
https://retrogralnia.pl

✅ MUZEUM GRY I KOMPUTERY MINIONEJ ERY:

Muzeum Gry i Komputery

🎵 Muzyka w tle:
https://youtube.com/c/momentvm

#Pegasus #Emulacja #TheGameIsNotOver