Nim w szranki z NESem stanęła Sega Master System miejsce miała inna, zapomniana bitwa – Famicom vs Sega SG-1000. Przypomnijmy sobie pierwszą konsolę SG-1000 i komputer SC-3000 Segi! Darmowy prototyp PCB i szybki czas realizacji: https://www.pcbway.com

❤️❤️ Wesprzyj Muzeum w trudnej sytuacji: ❤️❤️
http://zrzutka.pl/z/gikme

Jeszcze na początku lat osiemdziesiątych firma Sega, a właściwie jej amerykańska część, działająca jako filia większego amerykańskiego koncernu Gulf and Western, była jednym z pięciu największych producentów gier arcade w USA.

Dział rozwoju zaczął więc szybko pracę nad pierwszym domowym komputerem Segi, który miał nazywać się SC-3000 i miał zapełnić obecną na rynku niszę.

SC-3000 było opracowywane, jako komputer 8-bitowy, jednak Sega dowiedziała się o pracach Nintendo na swoją konsolą – Famicomem. Dodatkowo badania Segi pokazywały, że i tak większość użytkowników komputerów 8-bitowych wcale nie korzysta z ich możliwości programistycznych, ale i tak używa ich po prostu jako konsole do grania.

Stąd zapadła decyzja o szybkim przerobieniu komputera SC-3000 w konsole SG-1000, do której dołożono przypięty na stałe kablem dżojstik, a klawiaturę SK-1100 sprzedawano jako osobne akcesorium z możliwością podłączenia do portu rozszerzeń.

💰 WSPARCIE:
https://patronite.pl/RetroGralnia
https://www.youtube.com/retrogralniapl/join

🔴 ZASUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
https://www.youtube.com/retrogralniapl?sub_confirmation=1

🔴SERWER DISCORD RG
https://retrogralnia.pl/discord

✅ FACEBOOK:
http://www.FB.com/RetroGralnia

✅ STRONA:

Strona Główna

✅ MUZEUM GRY I KOMPUTERY MINIONEJ ERY:

Muzeum Gry i Komputery

#RetroSprzęt #RetroGaming #TheGameIsNotOver