Wywiad z autorami grafiki i współtwórcami gry Książę i Tchórz – Andrzejem Kukułą i Andrzejem Miturą. Jak powstawała ta część kultowego polskiego tytułu?

Nasze Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery było partnerem i sponsorem  wystawy i wernisażu prac z Księcia i Tchórza , która odbywała się na przełomie stycznia i lutego 2019 roku w pubie „Czuła jest noc” we Wrocławiu.

Przygodowy Książe i Tchórz to gra, która powstała w 1998 roku dzięki Metropolis Software. To historia młodzieńca marzącego o życiu pełnym przygód, którego umysł i dusza wskutek magii przenosi się w ciało księcia Galadora z zamku Garrahan. W wyniku serii niefortunnych zdarzeń główny bohater usiłuje powrócić do własnego ciała, a pomocną dłoń wyciąga do niego mag, Arivald, który udziela cennych wskazówek w pokonaniu napotykanych przeszkód. W rolę księcia wciela się gracz i w trybie tzw. [wskaż i kliknij] przechodzi kolejne etapy legendarnej gry, uważanej przez środowisko gamingowe za jedną z najlepszych przygodówek w historii polskiego rynku.