Naukę programowania, a raczej chęć jej podjęcia należy zaszczepiać dzieciom, jak najwcześniej. Niestety współczesne komputery i języki posiadają dość wysoki prób wejścia. Zanim zaczniemy programować musimy przygotować maszynę, zainstalować oprogramowanie, zbudować środowisko. Czy nie lepiej oddać w ręce dzieci maszynę, która od razu po włączeniu jest gotowa? Maszynę, której nie da się popsuć? Maszynę, która w chwili obecnej dodatkowo przez swoją egzotykę przyciągnie uwagę młodych ludzi?

Zapraszamy na szybki kurs programowania w języku BASIC prowadzony przez Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery na maszynach z lat ’80 – Commodore i Atari.

Dzięki niemu dzieci poznają podstawy działania komputera na maszynach, które są na tyle proste, że da się je zrozumieć, a ich zachowanie jest przewidywalne dla każdego.

Kurs prowadzić będą absolwenci informatyki Politechniki Wrocławskiej posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe. Miejscem odbywania się kursu jest Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery, Wrocław, Dworzec Świebodzki.

Planowane są dwie grupy po 10 osób każda:
08.10.2018 17:00 – 20:00
15.10.2018 17:00 – 20:00

Grupa wiekowa:
12-16 lat

Zapisy:
Prosimy zgłaszać się mailowo: [email protected]

Finansowanie:
Inicjatywa Meet and Code. Spnosor inycjatywy – firma SAP. Partner inicjatywy Fundacja TechSoup.